FDA28N50 TO-3P 28A 500V 155mΩ 310W N-CHANNEL MOSFET
15 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*46,11 TL den başlayan taksitlerle!
Type Designator: FDA28N50
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 310 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 500 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 5 V
Maximum Drain Current |Id|: 28 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 80 nC
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.155 Ohm
Package: TO3PN
Ürün Bilgisi
Type Designator: FDA28N50
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 80 nC
Package: TO3PN
FDA28N50 TO-3P 28A 500V 155mΩ 310W N-CHANNEL MOSFET FDA28N50 TO-3P 28A 500V 155mΩ 310W N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0496