FQP12N60C TO-220 600V 12A N-CHANNEL MOSFET
47 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
54,49 TL + KDV
*6,08 TL den başlayan taksitlerle!
FQP12N60C TO-220F 600V 12A N-CHANNEL MOSFET
FQP12N60C
Type Designator: FQP12N60C
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 225 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 600 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 4 V
Maximum Drain Current |Id|: 12 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 48 nC
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.65 Ohm
Package: TO220
Ürün Bilgisi
FQP12N60C
Type Designator: FQP12N60C
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 48 nC
Package: TO220
FQP12N60C TO-220 600V 12A N-CHANNEL MOSFET FQP12N60C TO-220 600V 12A N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR1594