IPA60R180P7S - (60S180P7) TO-220F 18A 600V 26W 0.18OHM N-CHANNEL MOSFET
15 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*15,96 TL den başlayan taksitlerle!
IPA60R180P7S - (60S108P7)   TO-220F   18A 600V 26W 0.18OHM   N-CHANNEL MOSFET
IPA60R180P7S MOSFET
Type Designator: IPA60R180P7S
Marking Code: 60S180P7
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 26 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 600 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 20 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 4 V
Maximum Drain Current |Id|: 18 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 25 nC
Rise Time (tr): 12 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 19 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.18 Ohm
Package: TO220FP
Ürün Bilgisi
IPA60R180P7S MOSFET
Type Designator: IPA60R180P7S
Marking Code: 60S180P7
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 25 nC
Rise Time (tr): 12 nS
Package: TO220FP
IPA60R180P7S - (60S180P7) TO-220F 18A 600V 26W 0.18OHM N-CHANNEL MOSFET IPA60R180P7S - (60S180P7) TO-220F 18A 600V 26W 0.18OHM N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0644