IPS50R520CP - (5R520P) TO-251 7.1A 550V N-CHANNEL COOLMOS POWER TRANSISTOR
15 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*16,47 TL den başlayan taksitlerle!
IPS50R520CP
Type Designator: IPS50R520CP
Marking Code: 5R520P
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 66 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 500 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 20 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 3.5 V
Maximum Drain Current |Id|: 7.1 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 13 nC
Rise Time (tr): 14 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 31 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.52 Ohm
Package: TO251
Ürün Bilgisi
IPS50R520CP
Type Designator: IPS50R520CP
Marking Code: 5R520P
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 13 nC
Rise Time (tr): 14 nS
Package: TO251
Etiketler :
IPS50R520CP - (5R520P) TO-251 7.1A 550V N-CHANNEL COOLMOS POWER TRANSISTOR IPS50R520CP - (5R520P) TO-251 7.1A 550V N-CHANNEL COOLMOS POWER TRANSISTOR Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR1748