IRFB33N15DPBF TO-220 33A 150V 170W 0.056Ω N-CHANNEL MOSFET
25 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*17,23 TL den başlayan taksitlerle!
IRFB33N15DPBF MOSFET
Type Designator: IRFB33N15DPBF
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 170 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 150 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 5.5 V
Maximum Drain Current |Id|: 33 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 175 °C
Total Gate Charge (Qg): 60 nC
Rise Time (tr): 38 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 400 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.056 Ohm
Package: TO-220AB
Ürün Bilgisi
IRFB33N15DPBF MOSFET
Type Designator: IRFB33N15DPBF
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 60 nC
Rise Time (tr): 38 nS
Package: TO-220AB
IRFB33N15DPBF TO-220 33A 150V 170W 0.056Ω N-CHANNEL MOSFET IRFB33N15DPBF TO-220 33A 150V 170W 0.056Ω N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0536