IXFK44N50P TO-264 44A 500V 650W 140mΩ N-CHANNEL MOSFET
6 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
Kategori
*73,47 TL den başlayan taksitlerle!
IXFK44N50P MOSFET
Type Designator: IXFK44N50P
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 650 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 500 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 5 V
Maximum Drain Current |Id|: 44 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 98 nC
Rise Time (tr): 200 nS
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.14 Ohm
Package: TO264
Ürün Bilgisi
IXFK44N50P MOSFET
Type Designator: IXFK44N50P
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 98 nC
Rise Time (tr): 200 nS
Package: TO264
IXFK44N50P TO-264 44A 500V 650W 140mΩ N-CHANNEL MOSFET IXFK44N50P TO-264 44A 500V 650W 140mΩ N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR1464