IXFK48N50 TO-264 48A 500V 500W 0.1Ω N-CHANNEL MOSFET
8 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*217,36 TL den başlayan taksitlerle!
IXFK48N50 MOSFET
Type Designator: IXFK48N50
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 500 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 500 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 20 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 4 V
Maximum Drain Current |Id|: 48 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 270 nC
Rise Time (tr): 60 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 900 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.1 Ohm
Package: TO264
Ürün Bilgisi
IXFK48N50 MOSFET
Type Designator: IXFK48N50
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 270 nC
Rise Time (tr): 60 nS
Package: TO264
Etiketler :
IXFK48N50 TO-264 48A 500V 500W 0.1Ω N-CHANNEL MOSFET IXFK48N50 TO-264 48A 500V 500W 0.1Ω N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0637