IXFK94N50P2 TO-264 94A 500V 1300W 55mΩ N-CHANNEL MOSFET
4 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
Kategori
*129,20 TL den başlayan taksitlerle!
IXFK94N50P2 MOSFET
Type Designator: IXFK94N50P2
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 1300 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 500 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 5 V
Maximum Drain Current |Id|: 94 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 228 nC
Rise Time (tr): 250 nS
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.055 Ohm
Package: TO264
Ürün Bilgisi
IXFK94N50P2 MOSFET
Type Designator: IXFK94N50P2
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 228 nC
Rise Time (tr): 250 nS
Package: TO264
IXFK94N50P2 TO-264 94A 500V 1300W 55mΩ N-CHANNEL MOSFET IXFK94N50P2 TO-264 94A 500V 1300W 55mΩ N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR1463