STF40N60M2 TO-220F 34A 600V 40W 0.088OHM N-CHANNEL MOSFET
29 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*78,03 TL den başlayan taksitlerle!
STF40N60M2 MOSFET
Type Designator: STF40N60M2
Marking Code: 40N60M2
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 40 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 600 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 25 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 4 V
Maximum Drain Current |Id|: 34 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 57 nC
Rise Time (tr): 13.5 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 117 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.088 Ohm
Package: TO-220FP
Ürün Bilgisi
STF40N60M2 MOSFET
Type Designator: STF40N60M2
Marking Code: 40N60M2
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 57 nC
Rise Time (tr): 13.5 nS
Package: TO-220FP
STF40N60M2 TO-220F 34A 600V 40W 0.088OHM N-CHANNEL MOSFET STF40N60M2 TO-220F 34A 600V 40W 0.088OHM N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0618