STP40NF10L TO-220 40A 100V 150W 0.033Ω N-CHANNEL MOSFET
30 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*15,71 TL den başlayan taksitlerle!
STP40NF10L MOSFET
Type Designator: STP40NF10L
Marking Code: P40NF10L
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 150 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 100 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 17 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 2.5 V
Maximum Drain Current |Id|: 40 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 175 °C
Total Gate Charge (Qg): 46 nC
Rise Time (tr): 82 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 290 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.033 Ohm
Package: TO220
Ürün Bilgisi
STP40NF10L MOSFET
Type Designator: STP40NF10L
Marking Code: P40NF10L
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 46 nC
Rise Time (tr): 82 nS
Package: TO220
STP40NF10L TO-220 40A 100V 150W 0.033Ω N-CHANNEL MOSFET STP40NF10L TO-220 40A 100V 150W 0.033Ω N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR0866