STW20NM60FD TO-247 20A 600V 214W 0.29Ω N-CHANNEL MOSFET
5 Adet Stokta var, şimdi sipariş ver hemen kargoda
*43,07 TL den başlayan taksitlerle!
STW20NM60FD MOSFET
Type Designator: STW20NM60FD
Marking Code: W20NM60FD
Type of Transistor: MOSFET
Type of Control Channel: N -Channel
Maximum Power Dissipation (Pd): 214 W
Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 600 V
Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 30 V
Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 5 V
Maximum Drain Current |Id|: 20 A
Maximum Junction Temperature (Tj): 150 °C
Total Gate Charge (Qg): 37 nC
Rise Time (tr): 12 nS
Drain-Source Capacitance (Cd): 500 pF
Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.29 Ohm
Package: TO247
Ürün Bilgisi
STW20NM60FD MOSFET
Type Designator: STW20NM60FD
Marking Code: W20NM60FD
Type of Transistor: MOSFET
Total Gate Charge (Qg): 37 nC
Rise Time (tr): 12 nS
Package: TO247
STW20NM60FD TO-247 20A 600V 214W 0.29Ω N-CHANNEL MOSFET STW20NM60FD TO-247 20A 600V 214W 0.29Ω N-CHANNEL MOSFET Yüksek performans, Hızlı Kargo Avantajı ve En uygun fiyat seçenekleriyle ile hemen satın alın. TR1198